Data aktualizacji: 15.01.2023 r.
Autorzy: Maciej Janas, Anita Bednarczyk
Redakcja: Anna Stadnikiewicz, Oliwia Pietras
Nadzór merytoryczny: Anita Bednarczyk

Korekta: Oliwia Pietras
Grafiki: infografikapolska.pl/baza
Źródło informacji: Institute of Infographics
Kontakt z redakcją: info@infografikapolska.pl

Data aktualizacji: 15.01.2023 r.
Autorzy: Maciej Janas, Anita Bednarczyk
Redakcja: Anna Stadnikiewicz, Oliwia Pietras
Nadzór merytoryczny: Anita Bednarczyk
Korekta: Oliwia Pietras
Grafiki: infografikapolska.pl/baza
Źródło informacji: Institute of Infographics
Kontakt z redakcją: info@infografikapolska.pl

Kim jest Jan Schwochow?

Jan Schwochow skupia swoja działalność wokół dwóch stanowisk. W ramach pierwszego zarządza swoją firmą – Visual Stories GmbH, a drugim jego zajęciem jest nauczanie jako profesor. W swoim portfolio może pochwalić się znaną infografikę o Murze Berlińskim, która była wynikiem jego wieloletnich prac i osobistych badań.

Jan Schwochow i jego doświadczenie zawodowe

Jan Schwochow posiada ponad 28-letnie doświadczenie zawodowe i dziennikarskie. Jest autorem dwóch książek cieszących się sukcesem sprzedażowym – „Deutschland Verstehen” i „Globalna gospodarka, jakiej nigdy nie widziałeś”. W ostatnim czasie wydał również album o infografice, który w krótkim czasie stał się bestsellerem. Jan pełnił funkcję dyrektora kreatywnego w Golden Section Graphic (założonym przez samego siebie) z siedzibą w Niemczech w Berlinie. Jego agencja zajmowała się tworzeniem infografiki ilustracji. Wcześniej Jan Schwochow pracował w magazynach „Stern” i „Max”, w obu odpowiadał za sekcję infografiki. Działał także przez dwa lata w założonej przez siebie agencji KircherBurkhardt.

Słynna infografika na Murze Berlińskim

Warto wspomnieć o stworzonej przez Jana Schwochowa grafice na Murze Berlińskim. Była ona infografiką z jego osobistej perspektywy. Twórcy przyświecał cel opowiedzenia historii, ze względu na odmienność tego dzieła w porównaniu do dotychczasowych jego realizacji, ukończenie go zajęło mu ponad dwa lata. Stworzenie tego projektu nie byłoby możliwe bez pasji do informacji oraz pogłębionych badań. Z uwagi na rozmach jego realizacji infografika porównywana jest do prac Alberto Cairo.

Sugestie dotyczące tworzenia infografik

Jan Schwochow w swojej twórczości stawia na zrozumienie i opowiedzenie historii, przy jednoczesnym zachowaniu prawdy i piękna. Aby uzyskać taki efekt, przywiązuje dużą wagę do dokładności oraz właściwych badań pogłębiających. Jako najlepszy sposób nauki projektowania infografiki Jan Schwochow zaleca naukę poprzez działanie. To właśnie praktyka angażuje nas do najwyższego stopnia i buduje nasze projektowe doświadczenie.

Jak znaleźć więcej informacji o tym projektancie?

Dotarcie do odpowiedniej jakości infografiki wymaga sprecyzowania frazy wyszukującej. Najłatwiej ten efekt uzyskać poprzez jej rozszerzenie, dodając dodatkowe słowa kluczowe. Jeśli tego nie zrobimy, dostaniemy zbyt ogólne informacje. Przykładowo, chcąc uzyskać informacje dotyczące infografik zaprojektowanych przez Jana Schwochowa, należy wpisać frazę: „Jan Schwochow infographic”. Możesz także skorzystać z przygotowanego przez nas gotowego wykazu stron internetowych poświęconych danemu liderowi z opcji poniżej. 

 

Polecane frazy pod wyszukanie bieżących informacji

Ogólne informacje: Jan Schwochow infographic designer

Projekty infografik: Jan Schwochow infographics (Szukaj w widoku Grafiki / Google) 

Szkolenia / warsztaty: Jan Schwochow workshop

Źródła materiałów i więcej informacji o projektancie

Dowiedz się więcej

 

Infografika to branża indywidualistów i wyjątkowych osobowości. Jeśli chcesz poznać więcej liderów infografiki i zobaczyć projekty skutecznych infografik dziennikarskich sprawdź nasze kursy online.