Data aktualizacji: 15.01.2023 r.
Autor: Maciej Janas
Redakcja: Anna Stadnikiewicz, Oliwia Pietras
Nadzór merytoryczny: Anita Bednarczyk

Korekta: Oliwia Pietras
Grafiki: infografikapolska.pl/baza
Źródło informacji: Institute of Infographics
Kontakt z redakcją: info@infografikapolska.pl

Data aktualizacji: 15.01.2023 r.
Autor: Maciej Janas
Redakcja: Anna Stadnikiewicz, Oliwia Pietras
Nadzór merytoryczny: Anita Bednarczyk
Korekta: Oliwia Pietras
Grafiki: infografikapolska.pl/baza
Źródło informacji: Institute of Infographics
Kontakt z redakcją: info@infografikapolska.pl

Kim jest Jan Willem Tulp?

Jan Willem Tulp to projektant pochodzący z Holandii. Zajmuje się tworzeniem projektów związanych z danymi i wizualizacją danych. Projektant ukończył studia z tytułem licencjackim w projektowaniu interaktywnym z „dobrym wyczuciem estetyki i solidnymi podstawami programowania”.

 W przeszłości współpracował z m.in. „Scientific American”, „Popular Science” i University of Bath, prezentując badania naukowe dotyczące wizualizacji danych szerszemu gronu odbiorców. Ponadto działał razem z takimi firmami jak: Philips, Amsterdam Airport Schiphol i Markplaats. Jego realizacje dla klientów miały na celu ułatwienie odbioru wewnętrznych danych organizacji. 

Doświadczenie zawodowe

Jan Willem Tulp współpracował także z: Unicef, Unesco, World Economic Forum i Gavi. Pomagał im w skutecznym przekazywaniu kluczowych informacji opinii publicznej za pomocą wizualizacji danych. Kolejnymi projektami mającymi znaczenie na jego ścieżce rozwoju były wizualizacje danych tworzone na podstawie estetycznych form wizualnych opracowanych dla Nielsen i Hogeschool van Amsterdam. 

Jan Willem Tulp był również sędzią w konkursach wizualizacji danych takich jak: Malofiej w Hiszpanii ​​​(International Infographics Summit – Malofiej), National Science Foundation (USA) czy Visualizing. org (USA). 

Projektant poza pracą komercyjną prowadził także działalność edukacyjną. Występował na scenie podczas konferencji takich jak: Visualized (USA), Malofiej (Hiszpania), Big Data for Media (UK) i Infographics Congres (Holandia). Jego dzieła cieszą się wysoką renomą, o czym świadczą miejsca, w których zostały wystawione: Foosaner Art Museum (USA), Ars Electronica (Austria) i Graphic Design Museum Groningen (Holandia). 

Miał również swój udział jako ekspert w kilku książkach. Wśród nich znajdują się: „The Functional Art” (Alberto Cairo), „Design for Information” (Isabel Meirelles), „New Challenges for Data Design” (David Bihanic) oraz „Best American Infographics 2013” (Gareth Cook). W ramach działalności związanej z wizualizacją danych Tulp współpracował ze specjalistami światowego formatu, takimi jak Moritz Stefaner.

Charakterystyka i styl jego projektów

Projekty, których autorem jest Jan Willem Tulp, wyróżnia łatwy w odbiorze i bezpośredni sposób komunikacji z odbiorcami. Przemawia jakością swoich prac, która jest tyle duża, że dzisiaj uważa się go za czołowe nazwisko w branży wizualizacji danych. Jego styl projektowy odznacza się wysokim poziomem jakości i różnorodności realizacji, co uważa się za rzadkie w firmach specjalizujących się w wizualizacji danych. Tym bardziej takich, które otrzymują najwyższe wyróżnienia podczas konferencji Malofiej ​​​(International Infographics Summit – Malofiej). Projektant sam określa swoje prace jako hybrydę technologii i projektowania.

Jak szukać informacji o projektantach infografiki?

Jeśli chcesz poprawić parametry wyszukiwania informacji, do których docierasz w ramach researchu, doprecyzuj frazę, którą wpisujesz do przeglądarki. Możesz uzyskać ten efekt poprzez użycie słów kluczowych. Im bardziej szczegółowa jest fraza, którą wpisujesz, tym lepiej. Przykładowo wpisując samo: „Jan Willem Tulp” otrzymasz tylko ogólne wyniki. Dlatego, jeśli potrzebujesz informacji o konkretnym aspekcie, jak portfolio lub projekty, zalecamy wpisanie: „Jan Willem Tulp infographics”. Przygotowaliśmy dla ciebie gotowy wykaz przydatnych stron internetowych. 

 

Polecane frazy pod wyszukanie bieżących informacji

Ogólne informacje: Jan Willem Tulp infographic designer

Projekty infografik: Jan Willem Tulp infographics (Szukaj w widoku Grafiki / Google) 

Szkolenia / warsztaty: Jan Willem Tulp workshop

Źródła materiałów i więcej informacji o projektancie

Dowiedz się więcej

 

Infografika to branża indywidualistów i wyjątkowych osobowości. Jeśli chcesz poznać więcej liderów infografiki i zobaczyć projekty skutecznych infografik dziennikarskich sprawdź nasze kursy online.