Data aktualizacji: 15.01.2023 r.
Autorzy: Maciej Janas, ​​Anita Bednarczyk
Redakcja: Anna Stadnikiewicz
Nadzór merytoryczny: Anita Bednarczyk

Korekta: Oliwia Pietras
Grafiki: infografikapolska.pl/baza
Źródło informacji: Institute of Infographics
Kontakt z redakcją: info@infografikapolska.pl

Data aktualizacji: 15.01.2023 r.
Autorzy: Maciej Janas, ​​Anita Bednarczyk
Redakcja: Anna Stadnikiewicz
Nadzór merytoryczny: Anita Bednarczyk
Korekta: Oliwia Pietras
Grafiki: infografikapolska.pl/baza
Źródło informacji: Institute of Infographics
Kontakt z redakcją: info@infografikapolska.pl

Kim jest Raimar Heber?

Raimar Heber jest dyrektorem artystycznym w niemieckiej agencji prasowej DPA (Die Deutsche Presse-Agentur) i koordynatorem organizacji dla SND DACH w Niemczech. Swoją obszerną wiedzę z zakresu tworzenia profesjonalnych infografik dzieli się również na licznych wykładach i międzynarodowych seminariach związanych z projektowaniem informacji. Jest autorem publikacji uznawanej za mini encyklopedię w branży infografiki. Publikacja została wydana w wersji drukowanej i jest dostępna pod tytułem: „Infografik: Gute Geschichten erzählen mit komplexen Daten: Fakten und Zahlen spannend präsentieren!”

Raimar Heber i jego doświadczenie zawodowe

Raimar Heber przez wiele lat działał jako dyrektor artystyczny niemieckiej agencji prasowej DPA i działu DPA-infografik. DPA to jedna z wiodących niezależnych agencji prasowych na świecie, która dostarcza wysokiej jakości treści redakcyjne mediom, firmom i wielu organizacjom informacyjnym. DPA (Die Deutsche Presse-Agentur) to agencja prasowa działająca w Berlinie, która została założona 1949 roku.

Raimar Heber studiował projektowanie produktów, a z tematem infografiki miał okazję zapoznać się na różnych stanowiskach w branży projektowej i reklamie. Oprócz wieloletniej pracy w agencji prasowej prowadził także wykłady oraz jest prelegentem i gościnnym wykładowcą z zakresu komunikacji wizualnej, projektowania komunikacji i infografiki. Pasjonuje się perspektywą, szybkim szkicowaniem i prezentacją narracyjną.

Publikacje, których autorem jest Raimar Heber

Najbardziej znaną publikacją, której autorem jest Raimar Heber jest książka pt. „Infografik: Gute Geschichten erzählen mit komplexen Daten: Fakten und Zahlen spannend präsentieren!”. Ta wydana nakładem niemieckiego wydawnictwa książka jest dosłownie 300-stronicową mini encyklopedią, która wprowadzi cię w nieznany dotąd świat projektowania infografiki. Biorąc pod uwagę jej obszerność zagadnień, które porusza, przez wielu projektantów jest traktowana jako elementarz, a nawet encyklopedię z zakresu projektowania infografik. Autor w swojej publikacji porusza tematy bazowe od historii infografiki i jej klasyfikacji, aż po aktualne trendy w projektowaniu. Książka została podzielona na 8 działów tematycznych. Dzięki tak dokładnemu prowadzeniu można nauczyć się projektować infografikę wręcz z niemiecką precyzją. Wśród przykładów można znaleźć realizacje, które przekonują swoją aktualnością, rzetelnością opracowanych danych i wysoką jakością artystyczną. To tylko niektóre aspekty, które można poczuć, zagłębiając się w napakowaną ogromną dawką wiedzy publikację pt. „Infografik: Gute Geschichten erzählen mit komplexen Daten”.

Charakterystyka i styl jego projektów

Infografiki, których autorem jest ​​Raimar Heber charakteryzują się wysokim poziomem precyzji i dokładności. W jego projektach dbałość o detale jest najważniejsza, dlatego bardzo duży nacisk w procesie projektowym jest kładziony na analizę danych i weryfikację ich jakości. Temat, który jest prezentowany w infografice, można wyrazić na wiele różnych sposobów. To właśnie odpowiedni dobór stylu realizacji do wybranej tematyki wyróżnik realizacji. Raimar Heber nie jest zwolennikiem przerostu formy nad treścią, co jest widoczne w jego projektach. Jego prace są bardzo proste i estetyczne bez przesadnej ilości informacji. Dzięki temu odbiorca nie ma wyzwań z poznawaniem kolejnych partii informacji i danych zawartych w infografice. To nie ilość informacji ma znaczenie, a ich jakość i celność w dobraniu formy graficznej. Odpowiednio dobrana forma graficzna sprawia, że przekaz może być skuteczny, pełny, a nawet jednoznaczny.

Jak znaleźć więcej informacji o tym projektancie?

Aby dotrzeć do dobrej jakości informacji, warto rozszerzyć frazę, którą wpisujemy w okno wyszukiwarki. Czasami samo wpisanie imienia i nazwiska danego lidera nie doprowadzi nas do satysfakcjonujących wyników wyszukiwania. Dlatego warto znać kilka dookreśleń, które sprawią, że nasze wyniki wyszukiwania będą bardziej precyzyjne. Jeśli szukasz informacji opisowych o danym liderze, wpisz w wyszukiwarkę określenie „Raimar Heber speaker”. Jeśli chcesz dotrzeć do projektów danego projektanta infografiki, wpisz w okno wyszukiwarki graficznej frazę: „Raimar Heber infographics”. Dzięki temu dotrzesz do większej ilości projektów. Jeśli jednak wolisz skorzystać z gotowego wykazu stron internetowych poświęconych danemu liderowi, skorzystaj z opcji poniżej. 

 

Polecane frazy pod wyszukanie bieżących informacji

Ogólne informacje: Raimar Heber infographic designer

Projekty infografik: Raimar Heber infographics (Szukaj w widoku Grafiki / Google) 

Szkolenia / warsztaty: Raimar Heber workshop

Źródła materiałów i więcej informacji o projektancie

Dowiedz się więcej

 

Infografika to branża indywidualistów i wyjątkowych osobowości. Jeśli chcesz poznać więcej liderów infografiki i zobaczyć projekty skutecznych infografik dziennikarskich sprawdź nasze kursy online.