Data aktualizacji: 15.01.2023 r.
Autorzy: Maciej Janas, Anita Bednarczyk
Redakcja: Anna Stadnikiewicz, Oliwia Pietras
Nadzór merytoryczny: Anita Bednarczyk

Korekta: Oliwia Pietras
Grafiki: infografikapolska.pl/baza
Źródło informacji: Institute of Infographics
Kontakt z redakcją: info@infografikapolska.pl

Data aktualizacji: 15.01.2023 r.
Autorzy: Maciej Janas, Anita Bednarczyk
Redakcja: Anna Stadnikiewicz, Oliwia Pietras
Nadzór merytoryczny: Anita Bednarczyk
Korekta: Oliwia Pietras
Grafiki: infografikapolska.pl/baza
Źródło informacji: Institute of Infographics
Kontakt z redakcją: info@infografikapolska.pl

Kim jest Raúl Rodríguez?

Raúl Rodríguez jest projektantem infografik działającym w gazecie „El Comercio” oraz podcasterem w Hablemos de Infografia. Specjalizuje się w grafice informacyjnej, historii sztuki i infografice. Rodríguez włada dwoma językami; ojczystym hiszpańskim i angielskim zawodowo. 

Artysta został wyróżniony licznymi nagrodami, m.in.: Award of Excellence przyznaną podczas 37. edycji konkursu organizowanego przez The Society for News Design (SND), Arts Ambassador, Bronze Medal ÑH Awards 2018, Bronze Medal ÑH Awards 2019.

Raúl Rodríguez i jego doświadczenie zawodowe

Raúl Rodríguez zaczął karierę zawodową jako artysta komiksów w gazecie „Expreso” w latach 1996 – 1997. Od 2000 do 2007 roku działał jako freelancer ilustrator. Jego późniejszy pracodawca był jednym z jego klientów. Rodrígueza wyróżnia długotrwały staż pracy w jednym miejscu – w „El Comercio”, gdzie pracuje już od 2007 roku. Edukował się w zakresie historii sztuki – Universidad Nacional Mayor de San Marcos (1997 – 2004). 

Charakterystyka i styl jego projektów

Miałeś kiedyś okazję trzymać w rękach ilustrowany album świata lub magazyn naukowy przepełniony ilustracjami? Jeśli tak, to na pewno wiesz, że przy takich realizacjach można stracić poczucie czasu, odkrywając świat w obrazach. Podobne uczucie może ci towarzyszyć przy infografikach, których autorem jest Raúl Rodríguez. Jego realizacje są niesamowicie szczegółowe i angażujące. Artysta potrafi przekazać złożoność danego zagadnienia lub tematu, rozkładając go na części pierwsze. Wszystko oczywiście z użyciem bardzo dobrze dobranych form graficznych. Jego realizacje charakteryzują się bardzo prostymi formami wizualnymi, które z dużą dokładnością oddają problem lub wieloaspektowość prezentowanego tematu. Nawet wymagający odbiorca znajdzie w jego realizacjach coś wartego uwagi, a co więcej może przy tym zainteresować się dalszym zgłębianiem danego zagadnienia.

Jak znaleźć więcej informacji o tym projektancie?

Bardzo ważne jest wyszukiwanie dokładnych informacji w Internecie. Znacząco przyspiesza to rozwój i naukę. Najlepszym sposobem na uzyskanie powyższego efektu jest doprecyzowanie używanej frazy. Jeśli wpiszesz samo imię i nazwisko: „Raúl Rodríguez”, otrzymasz dosyć ogólne informacje o jego osobie. Dlatego jeśli chcesz zobaczyć projekty jego autorstwa, zalecamy wpisanie frazy: „Raúl Rodríguez infographics”. Innym sposobem jest skorzystanie z przygotowanej przez nas listy fraz i przydatnych linków poniżej. 

 

Polecane frazy pod wyszukanie bieżących informacji

Ogólne informacje: Raúl Rodríguez infographic designer

Projekty infografik: Raúl Rodríguez infographics (Szukaj w widoku Grafiki / Google) 

Szkolenia / warsztaty: Raúl Rodríguez workshop

Źródła materiałów i więcej informacji o projektancie

Dowiedz się więcej

 

Infografika to branża indywidualistów i wyjątkowych osobowości. Jeśli chcesz poznać więcej liderów infografiki i zobaczyć projekty skutecznych infografik dziennikarskich sprawdź nasze kursy online.