Buffer to jedna z najbardziej znanych aplikacji do zarządzania mediami społecznościowymi na rynku. Aplikacja pozwala edytować, planować i publikować zdjęcia bezpośrednio na Instagramie. Jest również jednym z najdłużej działających narzędzi, których głównym celem jest planowanie postów.
Buffer obsługuje profile na platformach takich jak: Facebook, Twitter, LinkedIn i Instagram, a użytkownicy wersji Pro mogą również planować posty na koncie Pinterest. W wersji bezpłatnej można podpiąć maksymalnie 3 konta społecznościowe, w tym strony i grupy na Facebooku. Po połączeniu konta Buffer automatycznie tworzy 4 przedziały na dzień: rano, około południa, popołudnia i późnym wieczorem dla wybranej strefy czasowej.
Buffer jest dostępny jako aplikacja na telefon (dla iOS i Android) i w wersji rozszerzonej – przeglądarkowej (Chrome, Firefox, Safari). Bezpłatny abonament obejmuje jednego użytkownika, 3 konta i możliwość zaprogramowania 10 postów w kolejce. Korzystanie z płatnego planu daje nieograniczone możliwości planowania postów w ramach platform: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram i Pinterest.
Buffer posiada bardzo dobre wsparcie techniczne i obsługę klienta. Sam interfejs aplikacji jest bardzo intuicyjny i prosty w zarządzaniu. Przez wielu marketerów uważany jest jedno z najlepiej zorganizowanych narzędzi, które pomaga przenieść marketing na wyższy poziom.
Buffer pozwala wybrać czas, w którym chcesz opublikować swoje posty w mediach społecznościowych. Narzędzie może również sugerować konkretne czasy publikacji adekwatne dla każdej sieci mediów społecznościowych. Masz również do dyspozycji raporty i opcję monitorowania zasięgi i popularności twoich postów. Jako praktyk zalecam Ci publikowanie postów o różnych porach w ciągu tygodnia, co pozwoli Ci dowiedzieć się, które konkretne przedziały czasu są najskuteczniejsze. Dzięki temu dowiesz się kiedy dokładnie Twoi fani (lub klienci) są najbardziej aktywni.
Ulubioną funkcją wielu użytkowników aplikacji Buffer jest możliwość wstawiania linków zamiast zdjęć. Jeśli podasz link ze wskazaniem lokalizacji pliku (np. zdjęcia lub grafiki) Buffer automatycznie zaczyta go do postu. Wystarczy wskazać link i to wszystko! Opcja ta niestety nie dotyczy postów na Instagramie. Minusem jest również fakt, że nie wszystkie opcje dostępne w wersji przeglądarkowej są dostępne w aplikacji mobilnej.

CENNIK

Buffer jak uważa wielu specjalistów to kompleksowe narzędzie do planowania i zarządzania treściami w ramach mediów społecznościowych. Stało się jednym z wiodących programów ze względu na proklienckie praktyki. Wokół narzędzia został stworzony blog ekspercki. Dzięki temu możesz pozyskać wiedzę od specjalistów w formie artykułów na temat kultury pracy, samodoskonalenia i optymalizacji czasu swojej pracy.
STREFA INFOGRAFIKA
Pamiętaj, że na sukces w projektach nie wpływają tylko i wyłącznie narzędzia, ale przede wszystkim treści, które z ich użyciem dostarczasz. Zapraszam Cię do STREFY INFOGRAFIKA, dzięki której zaczniesz projektować skuteczne i angażujące infografiki pod swoje projekty i media społecznościowe.

ZOBACZ RAPORT

Zapraszam Cię do zobaczenia raportu zawierającego porównanie najbardziej popularnych aplikacji do zarządzania treściami w mediach społecznościowych. Zyskaj dostęp do pliku xls i podejmij dobrą decyzję, które narzędzie jest dla Ciebie najlepsze.

Pozdrawiam kreatywnie,

l

Widzisz błąd w artykule? Zostań naszym bohaterem i poinformuj o tym!