Dowiedz się jak działa COVID-19 dzięki animowanej infografice. Obecnie większość artykułów i portali informacyjnych koncentruje się prawie wyłącznie na wizualizacjach danych dotyczących ilości osób zakażonych korona wirusem i liczbą zgonów. Powstały nawet kanały na You Tube gdzie można na żywo oglądać aktualizację baz danych. Zobacz animację poniżej i poczuj różnicę co wzbudza większą świadomość i odpowiedzialność.

Zdaniem Alberto Cairo wizualizacja danych pokazuję siłę statystyki, ale nie powinniśmy ignorować grafik objaśniających (infografik), które mogą wpłynąć na zmianę postawy obywateli państw walczących z pandemią. Są potężne w swoim przekazie i przydatne dla społeczeństwa. Ich siła tkwi w prostocie przekazu i obrazowych porównaniach. 

Zdaniem Alberto Cairo wizualizacja danych pokazuję statystykę, ale nie powinniśmy ignorować ilustracyjnych objaśnień, które mogą . Są potężne i przydatne a ich siła w prostocie przekazu i obrazowych porównaniach. Dzięki inicjatywie Alberto Cairo powstała animowana infografika zrealizowana przez niemieckie studio Kurzgesagt. Zobacz sam jak proste porównania mogą przyczynić się do wzrostu świadomości.

WIĘCEJ INFORMACJI

Więcej informacji znajdziesz na stronie Alberto Cairo:

Pozdrawiam kreatywnie,

l

Widzisz błąd w artykule? Zostań naszym bohaterem i poinformuj o tym!