Od listopada 2018 roku w polskiej wersji Facebooka mamy możliwość pozyskiwania informacji o wydawcach danych postów. Ta opcja ma na celu walkę z fałszywymi newsami. Przy postach zawierających LINK pojawia się dodatkowa ikonka, która daje nam możliwość sprawdzania danych np. o zasięgu, autorze i pochodzeniu danego postu.

Przy treściach publikowanych przez niektórych wydawców pojawia się komunikat umożliwiający uzyskanie dodatkowych informacji. Dostęp do danych mamy poprzez kliknięcie na ikonkę z literą „i„. Po wskazaniu na nią kursorem pojawia się komunikat pozwalający na pozyskanie informacji na temat udostępnianej treści. Ikona znajduje się w prawym dolnym rogu publikowanego postu i jest dodawana przez portal automatycznie. W niektórych przeglądarkach opcja ta nie jest widoczna. Jeśli nie widzisz tej ikonki spróbuj skorzystać z innej przeglądarki.

 

Dodatkowe informacje dotyczące skali udostępnień są aktualizowane na bieżąco. Jeśli post zawiera nowy link, który niedawno został utworzony i jest udostępniany w ramach portalu Facebook po raz pierwszy wyniki nie będą jeszcze dostępne. Algorytmy weryfikują zasięg udostępnianych postów i gromadzą informacje do kilku lat wstecz.

Kliknięcie przez użytkownika na komunikat otwiera okno z danymi dotyczącymi strony z której pochodzi zamieszczona treść, a także Informacje dotyczące m.in. pierwszego udostępnienia linku czy daty rejestracji domeny z której on pochodzi. Dostępne informacje są godne weryfikacji przy postach, które rozchodzą się na większą skalę.

 

 

Dzięki tej funkcjonalności mamy możliwość odkrywania informacji o udostępnieniach infografiki i jej popularności w ramach platformy Facebook. Warunek: infografika musi być udostępniona na stronie internetowej a post, który weryfikujemy powinien zawierać link bezpośredni do infografiki osadzonej na dedykowanej stronie www.

WIĘCEJ INFORMACJI

Dowiedz się więcej o celu i przeznaczeniu tej funkcjonalności.

  • Wirtualne Media: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/facebook-udostepnia-w-polsce-informacje-o-wydawcach-postow-dlaczego

Pozdrawiam kreatywnie,

l

Widzisz błąd w artykule? Zostań naszym bohaterem i poinformuj o tym!