Na hiszpańskim portalu szkoleniowym udostępniono w okazyjnej cenie szkolenie z infografiki ilustracyjnej. Dzięki temu mamy możliwość odkrywania zagadnień infografiki ze światowej klasy infografikiem z National Geographic – Fernando Baptista. Jest to kurs online w języku hiszpańskim i zawiera dodatkowe napisy w języku angielskim.

Kurs online jest obecnie dostępny na portalu domestika.org w cenie 14,90$ jednak w najbliższym czasie może to ulec zmianie. Z pełnym opisem kursu i dodatkowym filmem wideo można zapoznać się po wejściu na stronę www.domestika.org/en/courses/18-crea-una-infografia-que-hara-historia

Informacje o kursie:

Poziom: średniozaawansowany
Język: hiszpański
Napisy: angielski
Ilość lekcji: 18
Czas trwania: 2h 11m
Obecna cena: 14,90$

O KURSIE ONLINE

CO ZAWIERA KURS ONLINE? 

W tym kursie dowiesz się czym jest infografika, jaką funkcję będzie pełniła i poznasz jej kontekst historyczny. Nauczysz się projektować infografikę krok po kroku i dowiesz się, jakie działania są wymagane pod względem artystycznym, a jakie pod względem informacyjnym. Jak sama nazwa sugeruje „infografika” składa się z informacji i grafiki. W tym kursie poznasz zasady pracy z informacją i grafiką tak, aby projekt infografiki był skuteczny.

Rozpoczniesz przygodę z podstawami projektowania infografiki poznając proces projektowy i czerpiąc przyjemność z jej tworzenia. Po zapoznaniu się z zasadami projektowymi przejdziesz do realizacji: od szkicu wstępnego, przez koncepcję do pierwszych szkiców. Dowiesz się jak uwzględnić kolejność odczytywania informacji i jak wprowadzić elementy, które przyczynią się do pozyskania uwagi odbiorcy.

Fernando Baptista używa różnych technik od typowo artystycznych po media cyfrowe. Pokazuje jak pracować ze szkicem, tworzywami typu plastelina, dzieli się zasadami rzeźby, malarstwa i wprowadza w świat różnych materiałów plastycznych.

Ważnym aspektem kursu jest pokazanie infografiki jako okazji do eksplorowania i doświadczania temat, który podlega wizualizacji. Według autora projektowanie to niebywała okazja do tego, aby czerpać satysfakcję z procesu odkrywania tematu i kreowania go na nowo. Dowiesz się również jak tworzyć elementy składowe infografiki aż po teksty tak, aby wszystko tworzyło spójną całość.

DLA KOGO JEST TEN KURS?
Dla każdej osoby, która widzi potencjał w infografice, jednak ma obawy przed tworzeniem lub brakuje jej wiedzy i kompetencji do tworzenia skutecznych  wizualnych opowieści.

WYMAGANIA:
Postawa: pozytywne nastawienie, entuzjazm, chęci do zgłębiania tematu infografiki, otwartości na nowości.
Podstawowe materiały: papier, ołówek, photoshop, illustrator. Pod względem tworzyw sztucznych możesz dowiedzieć się jak działać z plasteliną, szkicami, ilustracjami, obrazami, kartonami i rzeźbą.

ATUTY KURSU:
Możliwość zgłębiania wiedzy we własnym tempie,
Nieograniczony dostęp do kursu,
Wiedza od samego eksperta, który wyznacza trendy, ale i pozyskiwał swoją wiedzę od ekspertów tej branży,
Dostęp do społeczności kursantów online.

WIĘCEJ INFORMACJI

Pozdrawiam kreatywnie,

Anita Bednarczyk

l

Widzisz błąd w artykule? Zostań naszym bohaterem i poinformuj o tym!