Tailwind to narzędzie, które sprawdzi się pod planowanie treści pod Pinterest i Instagram. Jak wiesz planowanie postów to nie lada wyzwanie. Cykliczne wymyślanie treści potrafi zająć wiele czasu. Warto zastanowić się jak to zautomatyzować i zmniejszy ilość czasu potrzebnego do codziennego publikowania treści. Takim rozwiązaniem są aplikacje a jedną z nich Tailwind. Ta aplikacja sprawdza się idealnie do planowania treści pod nasz profil Pinterest. Dzięki cyklicznej publikacji i automatyzacji wzrasta widoczność naszego profilu na Pinterest.
Tailwind to aplikacja do zarządzania treściami na mediach społecznościowych, która obsługuje Pinterest i Instagram. Aplikacja umożliwia również bezpośrednie publikowanie pojedynczych zdjęć na Instagramie. Bardzo interesującą opcją jest podpowiedź aplikacji, która pomaga dobrać optymalny czas publikowania postów poprzez analizę ich oglądalności i popularności w wybranych godzinach.
Tailwind jest najczęściej polecaną aplikacją do zarządzania treściami przez ekspertów od Pinteresta. Treści, grafiki i zdjęcia możesz przesyłać zbiorczo, przeciągając i upuszczając obrazy z pulpitu lub synchronizując konto Tailwind z folderem Dropbox lub plikami na dysku Twojego komputera. Dzięki temu importowanie obrazów jest bardzo proste.
To narzędzie zostało stworzone z nastawieniem na 2 kanały społecznościowe, które bazują na treściach wizualnych. Zarówno Pinterest jak i Instagram jest przeznaczony dla odbiorców, którzy koncentrują się głównie na sobie, odkrywając treści wizualne. W przypadku platformy Pinterest odbiorcy mogą dzielić się treściami, które im się podobają, tworząc tablice tematyczne. Aplikacja Tailwind pozwala na sprawne planowanie postów i umieszczeniem ich w wybranych przez nas tablicach.
Podobnie jak inne oprogramowanie do zarządzania treściami, Tailwind zawiera inteligentny harmonogram, który pomaga zdecydować, kiedy najlepiej opublikować aktualizacje i zmaksymalizować zaangażowanie. Możesz sugerować się harmonogramem, aby uzyskać maksymalne zaangażowanie. Dzięki temu możesz podjąć decyzję ile razy dziennie chcesz opublikować treści.
Tailwind zawiera również zestaw narzędzi do monitorowania stworzonych przez Ciebie treści. Otrzymujesz raporty z wynikiem popularności Twoich treści i sugestię dodania ich do postów cyklicznych. Oprócz planowania swoich postów masz dostęp do dogłębnych analiz. Co najważniejsze aplikacja, pomoże Ci zmierzyć kluczowe wskaźniki konta, tablic i pinów, aby ocenić postęp w czasie.

CENNIK

Aplikacja na iOS umożliwia również szkicowanie i edytowanie postów, umieszczanie w kolejce postów oraz zmianę kolejności harmonogramu w dowolnym momencie. Dzięki dodatkom do przeglądarek typu Chrome, Firefox i Safari pozwalają nam na bieżące planowanie Pinów, na które natrafiamy podczas przeglądania sieci.
STREFA INFOGRAFIKA
Pamiętaj, że na sukces w projektach nie wpływają tylko i wyłącznie narzędzia, ale przede wszystkim treści, które z ich użyciem dostarczasz. Zapraszam Cię do STREFY INFOGRAFIKA, dzięki której zaczniesz projektować skuteczne i angażujące infografiki pod swoje projekty i media społecznościowe.

ZOBACZ RAPORT

Zapraszam Cię do zobaczenia raportu zawierającego porównanie najbardziej popularnych aplikacji do zarządzania treściami w mediach społecznościowych. Zyskaj dostęp do pliku xls i podejmij dobrą decyzję, które narzędzie jest dla Ciebie najlepsze.

Pozdrawiam kreatywnie,

l

Widzisz błąd w artykule? Zostań naszym bohaterem i poinformuj o tym!