11 i 12 kwietnia 2019 w Waszyngtonie odbędą się dwudniowe warsztaty z zakresu projektowania infografiki i wizualizacji danych. Spotkanie jest organizowane pod nazwą „Information Graphics and Data Visualization”. Spotkanie jest organizowane przez grupę A Velasco Design Group Company – 5W Infographics, której założycielami są Juan i Samuel Velasco. Jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych i znaczących agencji infograficznych na świecie.

Co? Warsztaty

Gdzie? Waszyngton

Kiedy? 11-12 kwiecień 2019 r.

Cena: 850 $
Forma: spotkanie stacjonarne
Długość: 2 dni
Ilość miejsc: 15-20 uczestników (ograniczona liczba miejsc)

O wydarzeniu

Na 2 dniowych warsztatach „Information Graphics and Data Visualization” poznasz rolę infografiki i storytellingu. Zyskasz inspirację pod tworzenie własnych infografik pod druk lub internet. W trakcie warsztatów przejdziesz również przez praktyczne ćwiczenia od szkicowania infografik, tworzenia wykresów, map aż po tworzenie storyboardów. Wyznaczono również czas na projektowanie interaktywnych wizualizacji z użyciem Tableau Public i Flourish.

W trakcie spotkania poznasz również proces projektowania infografik, które dostają nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych konferencjach. Dowiesz się jak gromadzić i przygotowywać dane, wykorzystując hierarchię, kolor, typografię, ilustrację i narrację. Celem jest stworzenie skutecznych i efektownych prezentacji wizualnych.

Program szkolenia zawiera przegląd podstawowych narzędzi i strategii do tworzenia angażujących infografik i wizualizacji danych. Warsztaty są przeznaczone dla projektantów, przedsiębiorców, dziennikarzy, pedagogów i profesjonalistów, którzy są zainteresowani rozwijaniem umiejętności tworzenia infografiki na potrzeby druku lub internetu. Program obejmuje teorię i ćwiczenia praktyczne.

 

AGENDA SPOTKANIA

Dzień 1

1. Rola infografiki i wizualizacji danych w oparciu o storytelling

2. Wykorzystanie wykresów

3. Korzystanie z map

4. Projektowanie infografiki

5. Ćwiczenia w grupach

Dzień 2

6. Style i kreatywność

7. Infografika interaktywna

8. Ćwiczenie w grupach – projektowanie infografiki informacyjnej i animacji

9. Efektywny przepływ pracy

10. Sesja pytań i odpowiedzi

LISTA PRELEGENTÓW

Juan Velasco – Art Director National Geographic w latach 2008 – 2014. Posiada doświadczenie jako grafik w hiszpańskim magazynie El Mundo i jako dyrektor ds. grafiki artystycznej w The New York Times. Pod jego nadzorem powstało wiele infografik, które stanowią wzór dla całej branży grafiki informacyjnej. Juan zdobył ponad 100 nagród w hiszpańskiej edycji SND organizowanej przez oddział SND-E, (hiszpańska edycja Society of News Design). Zdobył również wiele nagród w ramach konkursów organizowanych przez AIGA i SPD. Był finalistą nagrody Pulitzera jako Art Director magazynu The New York Times.

 

 

Samuel Velasco – jeden z pierwszych założycieli dziennika El Mundo w Madrycie. Stał na czele działu infografiki, który szybko stał się centrum projektowego świata infografiki w Europie. Od 1990 do 1996 roku Samuel zdobył ponad 30 nagród za swoją pracę w magazynie El Mundo. W 1996 roku Samuel został Art Directorem magazynu Fortune. Od tego momentu pracował również jako niezależny infografik.  

 

WIĘCEJ INFORMACJI

Pozdrawiam kreatywnie,

l

Widzisz błąd w artykule? Zostań naszym bohaterem i poinformuj o tym!