Na naszym portalu znajdziesz informacje o szkoleniach z zakresu infografiki z całego świata. Dzisiaj zapraszam Cię do sprawdzenia co dzieje się za oceanem. Jeśli jesteś osobą, która lubi zdobywać wiedzę bez względu na odległość to szkolenie będzie dla Ciebie. Niestety nie jest ono w wymiarze online. Tym razem to szkolenie stacjonarne, które odbędzie się w Nowym Jorku.

30 kwietnia i 1 maja 2020 w Nowym Jorku odbędą się dwudniowe warsztaty z zakresu projektowania infografiki i wizualizacji danych. Rozpoczną się o godzinie 9:00 a zakończą o 17:30. Spotkanie jest organizowane pod nazwą „Information Graphics and Data Visualization” przez grupę 5W Infographics, której założycielami są Juan i Samuel Velasco. Jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych i znaczących agencji infograficznych na świecie.

Co? Warsztaty

Gdzie? Nowy Jork

Kiedy? 30.04 – 01.05 2020 r.

Cena: 895$ (lub 750$ przy zakupie do 15 marca) 
Forma: spotkanie stacjonarne
Długość: 2 dni
Ilość miejsc: 15-20 uczestników (ograniczona liczba miejsc)

O wydarzeniu

Na 2 dniowych warsztatach „Information Graphics and Data Visualization” poznasz rolę infografiki i storytellingu. Zyskasz inspirację pod tworzenie własnych infografik pod druk lub internet. W trakcie warsztatów przejdziesz również przez praktyczne ćwiczenia od szkicowania infografik, tworzenia wykresów, map aż po tworzenie storyboardów. Wyznaczono również czas na projektowanie interaktywnych wizualizacji z użyciem Tableau Public i Flourish.

W trakcie spotkania poznasz również proces projektowania infografik, które dostają nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych konferencjach. Dowiesz się jak gromadzić i przygotowywać dane, wykorzystując hierarchię, kolor, typografię, ilustrację i narrację. Celem jest stworzenie skutecznych i efektownych prezentacji wizualnych.

Program szkolenia zawiera przegląd podstawowych narzędzi i strategii do tworzenia angażujących infografik i wizualizacji danych. Warsztaty są przeznaczone dla projektantów, przedsiębiorców, dziennikarzy, pedagogów i profesjonalistów, którzy są zainteresowani rozwijaniem umiejętności tworzenia infografiki na potrzeby druku lub internetu. Program obejmuje teorię i ćwiczenia praktyczne.

 

AGENDA SPOTKANIA

Dzień 1

1. Rola infografiki i wizualizacji danych w oparciu o storytelling

2. Wykorzystanie wykresów

3. Korzystanie z map

4. Projektowanie infografiki

5. Ćwiczenia w grupach

Dzień 2

6. Style i kreatywność

7. Infografika interaktywna

8. Ćwiczenie w grupach – projektowanie infografiki informacyjnej i animacji

9. Efektywny przepływ pracy

10. Sesja pytań i odpowiedzi

PRELEGENCI

Juan Velasco – Art Director National Geographic w latach 2008 – 2014. Posiada doświadczenie jako grafik w hiszpańskim magazynie El Mundo i jako dyrektor ds. grafiki artystycznej w The New York Times. Pod jego nadzorem powstało wiele infografik, które stanowią wzór dla całej branży grafiki informacyjnej. Juan zdobył ponad 100 nagród w hiszpańskiej edycji SND organizowanej przez oddział SND-E, (hiszpańska edycja Society of News Design). Zdobył również wiele nagród w ramach konkursów organizowanych przez AIGA i SPD. Był finalistą nagrody Pulitzera jako Art Director magazynu The New York Times

Samuel Velasco – jeden z pierwszych założycieli dziennika El Mundo w Madrycie. Stał na czele działu infografiki, który szybko stał się centrum projektowego świata infografiki w Europie. Od 1990 do 1996 roku Samuel zdobył ponad 30 nagród za swoją pracę w magazynie El Mundo. W 1996 roku Samuel został Art Directorem magazynu Fortune. Od tego momentu pracował również jako niezależny infografik.  

 

WIĘCEJ INFORMACJI

Pozdrawiam kreatywnie,

l

Widzisz błąd w artykule? Zostań naszym bohaterem i poinformuj o tym!